FIWE Wonderland już za nami. Zobacz jak było: Czytaj więcej

Pandemia a siłownie i kluby fitness. Jakie obostrzenia obowiązują w strefach?

Tagi: , ,

Ostatnie dwa tygodnie to czas wzmożonej aktywności koronawirusa w Polsce. Pandemia nabiera na sile, a zakażonych przybywa. Jakie obostrzenia obowiązują w siłowniach i klubach fitness?

Ponad 130 tysięcy przypadków, 80 tysięcy ozdrowiałych i 3000 zgonów to bilans pandemii koronawirusa od marca 2020 roku. W ciągu dwóch tygodni dzienna liczba zakażonych wzrosła z 1300 przypadków do nawet 5300. Od soboty premier wprowadził w całej Polsce żółtą strefę z zachowaniem powiatów czerwonych. To oznacza, że liczba obostrzeń wzrosła.

Pandemia a obostrzenia

Po raz kolejny wraz z narzuceniem stref wzrosły obostrzenia. W powiatach czerwonych działalności prowadzić nie mogą między innymi parki rozrywki czy dyskoteki, co dla ich właścicieli jest bardzo dużą trudnością. W kościołach może przebywać tylko 50 procent normalnego obłożenia budynku, a w transporcie publicznym miejsca siedzące ograniczone są do połowy lub 30 procent wypełnienia razem ze stojącymi.

Dużo mniejsze obciążenia dotykają strefy żółtej. Na meczach w halach przebywać może 25 procent widowni, a usta i nos muszą być zasłonięte. Jeśli chodzi o aquaparki, obłożenie ma wynosić 75 procent. Ponadto, warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.

Obostrzenia w siłowniach i klubach fitness

W czasach największego lockdownu zawieszona została działalność siłowni i klubów fitness. By zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się zakażenia, rząd zadecydował, że trenerzy personalni nie będą mogli przyjmować klientów. Doprowadziło to do zamknięcia wielu obiektów i długofalowych kłopotów finansowych innych.

Obecne wprowadzenie żółtej strefy w całej Polsce wiąże się dla branży ze zmianami. Działalność dopuszczalna pod warunkiem, że na siłowni lub w klubie znajduje się nie więcej niż jedna osoba na 7 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m, z wyłączeniem obsługi. Na obszarze obiektu nie jest konieczne zasłanianie ust i nosa (jak w przypadku każdej aktywności fizycznej). Obowiązkowa jest jednak każdorazowa dezynfekcja używanego sprzętu i rąk przed wejściem na siłownię.

Jeśli chodzi o strefę czerwoną, obostrzenia są większe. Działalność dopuszczalna pod warunkiem, że na siłowni lub w klubie znajduje się nie więcej niż jedna osoba na 10 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.

Branża liczy straty

W okresie lockdownu siłownie stanęły przed sporymi kłopotami finansowymi. Większość z nich starała się wyjść naprzeciw oczekiwaniom właścicieli karnetów. Zachęcała do uiszczania opłat za korzystanie z obiektów, by przez kolejne miesiące, gdy te będą już otwarte, nie pobierać opłaty za wstęp. Niektóre zdecydowały się na przedłużenie karnetów o okres zamknięcia obiektu.

Warto dodać, że jeszcze w maju straty branży fitness wyliczało się na blisko 400 milionów złotych. Bez pracy zostało około 80 tysięcy osób.

FIWE 2021

W 2021 roku nasz event nosić będzie nazwę FIWE 2021 Music Edition. Poza merytoryczną wiedzą z zakresu fitness, niezapomnianymi wydarzeniami towarzyszącymi w postaci walk na żywo, MMA i wielu stref sportów wyczynowych, czekać na was będą niezapomniane koncerty. Następna edycja FIWE przyniesie ze sobą jeszcze więcej artystów i koncertów na żywo, które porwą każdego uczestnika!

Mamy nadzieję, że będziecie razem z nami! 10 – 12 Września 2021. Do zobaczenia!

Fiwe 2021
10 - 12.09.2021 r.
Warszawa
expo XXI

do targów pozostało:

PATRONI MEDIALNI