FIWE Wonderland już za nami. Zobacz jak było: Czytaj więcej

FIWE Wonderland 2020 za nami! To była edycja pełna czarów!

Tagi: ,

FIWE Fitness Trade Show 2020 za nami! Bawiliśmy się świetnie w rytm muzyki najlepszych artystów sceny hip-hopowej w Polsce, spotkaliśmy gwiazdy i emocjonowaliśmy się zawodami. Myślimy już o kolejnej edycji – FIWE Music 2021!

18-20 września na warszawskim EXPO XXI odbyły się Targi FIWE Fitness Trade Show – już siódma edycja! Trzy hale wystawiennicze, 112 wystawców i 16 231 odwiedzających (w tym 1821 odwiedzających z obszaru biznesowego). Tak dużego święta fitness w Europie w tym roku nie było!

Tegoroczna edycja była dla nas szczególna. Tygodnie lockdownu wpłynęły negatywnie na wiele klubów fitness. Branża mocno ucierpiała przez pandemię i potrzebowała bodźca do tego, by wrócić na właściwe tory. Organizowanie wydarzenia w nowym reżimie sanitarnym nie wpłynęło jednak negatywnie na frekwencję, a tym bardziej na poziom merytoryczno-rozrywkowy eventu.

FIWE merytoryczne

O ten pierwszy zadbał dzień biznesowy – piątek. Na trzech halach odbywały się konferencje dla ekspertów, inwestorów, a także specjalistów e-commerce. Nie zabrakło również wartościowych debat. O tym, czy branżę sprzedaży internetowej czeka rewolucja czy ewolucja rozmawiali ze sobą między innymi Sascha Stockem z Nethansy i Jakub Chmielniak z Carpatree. Nie zabrakło również debaty branżowej o przyszłości rynku fitness.

Ponadto, przybyli mogli dowiedzieć się między innymi o tym, jakie są szanse i zagrożenia branży fitness w Polsce, o czym opowiedział Tomasz Napiórkowski, a także poznać tajniki zakładania klubu fitness od A do Z (Arek Wolski). Mikołaj Winkiel z kolei powiedział, jak ważne jest monitorowanie internetu dla branży, natomiast Dorota Sędek wygłosiła prelekcję o zarządzaniu zespołem w kryzysie.

W kolejnych dniach również nie zabrakło merytorycznej wiedzy – tym razem dla pasjonatów sportu. Prelegenci podczas FIWE Fit & Cardio mówili o najczęstszych przypadkach chorobowych związanych z aktywnym uprawianiem sportu, o tym, jak radzić sobie z problemami kręgosłupa i jakie są najczęstsze mity treningowe. FIWE Pro to wykłady między innymi na temat wsparcia mentalnego w sporcie, zaburzeń hormonalnych, które mogą stać na drodze do idealnej sylwetki oraz o intensywności treningu. FIWE Experts zdradziło drogi do finansowania szkoleń dla branży w Unii Europejskiej, powiedziało o tajnikach sprzedaży w klubie fitness oraz pokazało najskuteczniejszą sprzedaż w internecie.

Niedziela z kolei to tematy dla praktyków. FIWE Fit & Cardio to tym razem rozważania nad kobiecymi hormonami, strategią biegu, rozciągania i metodami zachowania idealnego balansu między masą i rzeźbą. Nie zabrakło również wiedzy dla trenerów personalnych, czyli FIWE Personal Trainer i tych, którzy interesują się franczyzą – FIWE Franczyza.

Ponadto odbył się również konkurs FIWE Awards 2020. Wybierano produkt i innowację roku. Zaszczytne wyróżnienia otrzymali:

Produkt Roku:

1 miejsce: Olej Konopny Sensi Hemp z serii CBD SPORT – produkt firmy Sensei Hemp

2 miejsce: Suplementy Braintus Focus – produktfirmy Ostrovit

3 miejsce: Okulary blokujące światło niebieskie EyeShield – produkt firmy EyeShield

Innowacje Roku:

1 miejsce: Okulary blokujące światło niebieskie EyeShield – produkt firmy EyeShield

1 miejsce: Musli GoFigure – produkt firmy Go Figure

2 miejsce: Most treningowy DARE – produkt firmy Dare

Specjalne wyróżnienie w konkursie FIWE AWARDS 2020  otrzymała firma TREEBIOVITT.

FIWE to kraina czarów rozrywki

Nasz event to gratka dla tych, którzy uwielbiają branżę fitness i kulturystykę także ze względu na wydarzenia towarzyszące. Odwiedzający mogli się cieszyć nie tylko koncertami Malika Montany i Jongmena, ale również szeregiem zawodów z najlepszymi sportowcami w Polsce.

Podczas Warszawskiej Grandy zawodnicy rywalizowali w najbardziej „surowy” sposób. Mamy nadzieję, że te amatorskie zawody o charakterze ligi będą dla nich trampoliną do walk zawodowych! Nie zabrakło także kulturystycznej „trójki”, czyli Słodkiewicz Classic, Pucharu Polski w Kulturystyce i Fitness oraz Debiutów Rematch Edition. Najsilniejsi w Polsce stanęli w szranki w mistrzostwach kraju w wyciskaniu leżąc klasycznym, natomiast wszyscy spragnieni treningu na miejscu mogli przyłączyć się do Hard Work Zone by Tiguar.

Prawdziwą atrakcją były również zawody Ninja Series Autumn Edition. Kilkuset zawodników rywalizowało nie tylko ze sobą i z czasem, ale również z trudnym torem przeszkód, który stanowił wyzwanie nawet dla największych profesjonalistów. Przygotowaliśmy też coś dla miłośników mody! Zgromadzeni mogli podziwiać kolekcje największych gigantów mody w Polsce.

Każdy uczestnik mógł również spotkać się z gwiazdami sceny fitness. Wśród nich byli Radosław Słodkiewicz, Michał Materla, Paweł Trybała, Eliza Trybała, Sylwia Bomba, Roman Szymański,  Borys Mańkowski, Marta Górzyńska, Bogdan Pixa, Kamil Szeremeta, Wojciech Węcławowicz, Tomasz Węcławowicz, Monika Bodalska i inni.

FIWE dziękuje za wsparcie

Stworzenie tak wyjątkowego wydarzenia branży fitness nie byłoby możliwe bez naszych partnerów. Dziękujemy złotemu sponsorowi OLIMP Sport Nutrition, srebrnym sponsorom Carpatree i Meon EMS, a także partnerom Iron Maxx, Yes2Move, FEM, PEI, Costa Coffee, Meeting Application, Europe Active, DFE Fitness 24, VIVA System, City Fit, Mrs. Sporty, Branży Fitness i Sport dla wszystkich.

fiwe

FIWE 2021 nadciąga

W 2021 roku nasz event nosić będzie nazwę FIWE 2021 Music Edition. Poza merytoryczną wiedzą z zakresu fitness, niezapomnianymi wydarzeniami towarzyszącymi w postaci walk na żywo, MMA i wielu stref sportów wyczynowych, czekać na was będą niezapomniane koncerty. Następna edycja FIWE przyniesie ze sobą jeszcze więcej artystów i koncertów na żywo, które porwą każdego uczestnika!

Mamy nadzieję, że będziecie razem z nami! 10 – 12 Września 2021. Do zobaczenia!

Fiwe 2021
10 - 12.09.2021 r.
Warszawa
expo XXI

do targów pozostało:

PATRONI MEDIALNI