ĆWICZENIA NA FIT ŚWIĘTA

Święta to moment spotkań z rodziną, prezentów i… jedzenia. To także chwila lenistwa. Jak zadbać o siebie w tym czasie? Poznaj ćwiczenia na fit święta.

Jest taki czas w roku, który pozwala na to, by odpocząć od codziennej bieganiny i rytmu, którym żyje się przez dwanaście miesięcy. Święta Bożego Narodzenia kojarzą się ze spotkaniami z rodziną, dwunastoma potrawami, słodkim lenistwem i mnóstwem prezentów. Jednym z nich dla niektórych są dodatkowe kilogramy, z którymi trzeba sobie radzić przez kolejne tygodnie. I tak – nie ma w tym nic złego. Każdy w święta zasługuje na rozpustę i korzystanie z pyszności przygotowywanych przez siebie i bliskich. Jeśli jednak nawet w tym czasie zależy nam na tym, by utrzymać formę, jest na to kilka skutecznych sposobów. Poznaj ćwiczenia na fit święta.

ĆWICZENIA NA FIT ŚWIĘTA

Nawet nie wychodząc z domu, można zadbać o formę w czasie świąt. Nie chodzi w tym o to, by zmęczyć organizm na wysokim tętnie, ale o to, by rozruszać ciało i nie dać mu się zastać. A że czasu w święta jest dużo, to jego brak nie jest wymówką.

Warto dodać, że nawet niewielka aktywność fizyczna wspomaga naturalne procesy trawienne, pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit i zapewnia lepsze spalanie przyswajanych kalorii. To oznacza, że jest to nie tylko dobra alternatywa dla pasjonatów sportu, ale także tych, którzy nie chcą czuć przejedzenia i ciężkości, która zazwyczaj wynika ze spożywania świątecznych potraw.

PLANK

Zestaw ćwiczeniowy warto rozpocząć od planku. Dlaczego? Ponieważ angażuje on wiele partii ciała i mięśni. Dzięki minucie spędzonej w tej pozycji, organizm nieco się rozgrzeje i będzie gotowy do cięższych aktywności.

PRZYSIADY

Klasyczne, przy których należy pamiętać o prostych plecach, pomogą w wyrzeźbieniu dolnej partii ciała. Dzięki nim uda będą mocne, stawy rozgrzane, a mięśnie nie będą zastane. Warto spróbować zrobić 30 w jednej serii.

WZNOSY NÓG

Kolejnym ćwiczeniem na dole partie ciała są wznosy nóg. By je wykonać należy uklęknąć, oprzeć ciężar ciała na jednej nodze, a drugą podnosić do góry zgiętą pod kątem prostym. 50 podnoszeń na jedną nogę wystarczy w jednej serii. Ćwiczenie to pracuje szczególnie nad tylnymi mięśniami nóg.

NOŻYCE

Kończą partię poświęconą nogom i są skutecznymi zabójcami świątecznych oponek. Nożyce wykonuje się leżąc na jednym boku i podnosząc wyższą nogę. W jakiej częstotliwości je robić? 50 powtórzeń i zmiana nogi.

POMPKI

Dają odpocząć nogom i wzmacniają ręce. Pompki są nieocenione w codziennej ćwiczeniowej rutynie. Dobrze też oddziałują na mięśnie brzucha. Proponujemy 20 powtórzeń.

Jeśli uda się wykonać dwie, trzy serie powyższych ćwiczeń, można mieć pewność, że to będą fit święta!

9. edycja FIWE Fitness Trade Show odbędzie się w dniach 10-11 września 2022.

Hasło naczelne? „Sex Battle”, czyli rywalizacji płci. Przygotowane zostaną atrakcje zarówno dla panów, jak i dla pań. Nie zabraknie również konkursów i konkurencji, w których uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje siły. Co jeszcze czeka na odwiedzających? Jeszcze więcej wystawców, zawodów sportowych, koncertów i atrakcji! Wszystko to w nowym miejscu – PTAK Warsaw Expo, dzięki któremu FIWE będzie jeszcze bardziej imponujące!

Zapraszamy już dziś!

FIWE Fitness Trade Show
10-11 września 2022
PTAK Warsaw Expo
Więcej informacji: fiwe.pl

Sprawdź nas również na Facebooku:

FIWE FITNESS TRADE SHOW