FIWE Wonderland już za nami. Zobacz jak było: Czytaj więcej

Polska Federacja Fitness organizuje kolejny protest. Tym razem między innymi z branżą eventową!

Brak konkretnej pomocy, tygodnie stagnacji i rosnące straty – tak wygląda codzienność pandemiczna wielu branż w Polsce. Cztery z nich w piątek się zjednoczą i będą protestować. Polska Federacja Fitness wraz z gastronomią, eventami i hotelarstwem namawia do wyrażenia sprzeciwu wobec obostrzeń.

Ostatnie miesiące to bardzo trudny czas dla branży fitness. Pierwszy lockdown pociągnął za sobą konieczność zamknięcia obiektów. Po tym czasie nie wszyscy karnetowicze z podobną chęcią jak wcześniej wrócili do obiektów. Część z nich nauczyła się ćwiczyć w domu, co sprawiło, że siłownie i kluby fitness musiały ze zdwojoną siłą zawalczyć o klienta. Kiedy wydawało się, że sytuacja powoli się stabilizuje, rząd zarządził ponownie zamknięcie branży. Z dnia na dzień prawie sto tysięcy pracowników zostało postawionych przed niepewną przyszłością. Sytuacja nie zmienia się od dwóch tygodni mimo zapowiedzi władz.

Jak podkreślają osoby związane z branżą, system pomocy zaoferowany przez rząd jest bezużyteczny. Większość pracowników klubów fitness i siłowni zatrudniona jest na umowach-zlecenie, co wyklucza skorzystanie z wielu ulg. Nikt nie wie, jakie będzie „jutro” branży.

Polska Federacja Fitness organizuje duży protest

W niedzielę Polska Federacja Fitness zamieściła na swoim profilu na Facebooku oficjalny komunikat. Opisano w nim bieżącą sytuację branży, krytykując formy pomocy, które zaproponowali rządzący w świetle covid-19 i zamknięcia klubów fitness oraz siłowni.

Postawiono na działanie. 6 listopada połączone siły biznesu fitness, gastronomicznego, hotelarskiego i eventowego wyjdą na ulice, by protestować wobec obostrzeń rządu.

Treść apelu Polskiej Federacji Fitness

Z tego co widzimy wielu z Was w ciągu ostatnich dni aktywnie spaceruje przy zachowaniu reżimu sanitarnego, budując swoją odporność!
Bardzo się to chwali, bo w zdrowym ciele zdrowy duch!
Niestety w branży eventowej / gastro / hoteli i fitness duch i nastrój szoruje po podłodze, a mopy nie nadążają wchłaniać naszych łez.
Nikt z nas nie wie już co przyniesie jutro – czy przeżyjemy do pierwszego? Czy będziemy musieli sprzedać swoją restaurację / klub fitness / hotel / aquapark / agencję eventową ? Czy wrócimy do pracy jako trener / kelner / kucharz / project manager / nagłośnieniowiec czy konferansjer?
Nie wiemy czy wiecie, ale jest nas w tych 4 branżach łącznie 3 miliony osób ! To znaczy, że co 6-ta osoba w Polsce jest z pracownikiem naszych branż.
Od pół roku organizacje nas reprezentujące dwoją się i troją żeby rządzącym zwrócić uwagę, że po prostu zaraz nas… nie będzie.
Wszystkie otrzymane do tej pory formy pomocy wyczerpały się, a te nowe (zwolnienie z ZUS za listopad) pozostawmy bez komentarza.
Niejeden z nas marzył w weekend by być sprzedawcą chryzantem. Firmy z tej branży od razu dostały pomoc, nasze sektory nadal walczą o byt.
W związku z tym czołowe organizacje naszych 4 branż w weekend przygotowały finalne postulaty i propozycje dla rządzących, które łączą nasze sektory we wspólnej walce nie o lepsze jutro, ale po prostu o… jutro!
Powstańmy zatem w piątek 6 listopada między 11:00, a 13:00 nie z kolan, ale z sofy i spotkajmy się pod kolumną Zygmunta na Starym Mieście w Warszawie gdzie każdy z Was będzie mógł złożyć podpis pod petycją!
Im więcej nas i podpisów, tym bardziej awansujemy w rządowej szufladzie z kategorii „przeczytam może kiedyś” na „przeczytam może jutro”.
Zabierzcie maski, rękawiczki i zachowajcie dystans ale bądźmy tego dnia razem, wspólnie i z kreatywnym przytupem bo jesteśmy #SilniejsiRazem!
Reprezentanci naszych branż tego dnia planują też osobiście złożyć petycję z naszymi podpisami więc im więcej naszych parafek tym lepiej, a poza tym kto wie co i jak się zadzieje w piątek, a nuż pomożemy im dalej w tym spacerku po mieście?
Ps: zabierzcie ze sobą jednorazowe długopisy! Po podpisie będziemy je zbierać tak żeby przekazać wraz z petycją, bo może właśnie rząd ociąga się z propozycjami dla nas ze względu na brak atramentu?

Data: 6 listopada
Miejsce: Plac Zamkowy
Godzina: od 11:00
Cel: Zbiórka jak największej liczby podpisów.
Charakter wydarzenia jest podyktowany obecnymi przepisami i ograniczeniami związanymi z pandemią Covid-19.

Przypominamy, że w trudnych czasach branże powinny się wspierać. Najlepszym sposobem do pobudzenia i uzyskania pozytywnego impulsu do dalszego rozwoju są eventy. Stanowią one platformę do wymiany poglądów i zmiany „jutra”.

FIWE 2021, 10 – 12 Września 2021.

Fiwe 2021
10 - 12.09.2021 r.
Warszawa
expo XXI

do targów pozostało:

PATRONI MEDIALNI