Turniej Brazylijskiego Jiu-Jitsu

Sobota, 10.09.2022, godz. 10:00 - 17:00

Brazylijskie jiu-jitsu to jeden z wielu stylów, które wyrosły z japońskiego jujutsu. Jego historia sięga początków XX wieku i zaczęła rozwijać w Brazylii. Twórcami stylu są członkowie rodziny Gracie, którzy pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku rozpropagowali swój system na całym świecie dzięki spektakularnym zwycięstwom odnoszonym w walkach.

BJJ opiera się na chwytach. Dominują w tej dyscyplinie dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Uderzeń się nie stosuje. Ćwiczą je jednak zawodnicy przygotowujący się do turniejów MMA. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika. Jednym z elementów charakterystycznych dla brazylijskiego jiu-jitsu jest tzw. garda. Garda polega na objęciu nogami przeciwnika stojącego lub klęczącego przez zawodnika leżącego. Stosuje się też tzw. dosiad, który polega na siedzeniu okrakiem na leżącym przeciwniku.

ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ NA ZASADACH IBJJF (INTERNATIONAL BRAZILIAN JIU-JITSU FEDERATION).

Rozegrane zostaną kategorie dla młodzieży, dorosłych oraz mastersów zarówno kobiet jak i mężczyzn (dokładne kategorie wiekowe podane w regulaminie zawodów).

Zapisów będzie można dokonywać na stronie:
https://panel-rejestracyjny.pl