FIWE Wonderland już za nami. Zobacz jak było: Czytaj więcej

Wzrost zainteresowania domowym sprzętem sportowym w dobie panującej pandemii

Obecna sytuacja zmusza lub w efekcie zmusi, wiele przedsiębiorstw do zamknięcia. Kryzys gospodarczy dotyka wszystkie branże. Tymczasem firmy oferujące sprzęt do treningu w domu, przeżywają obecnie znaczący ( bo aż dwukrotnie większy), wzrost zainteresowania ich produktami i sprzedają go równie dużo. W bardzo szybkim tempie ze sklepów znikają zestawy np. gum oporowych, hantli oraz pozostałego asortymentu sportowego. Zamknięcie siłowni i większych ośrodków sportowych sprawiła, że siłownie proszą o niewycofywanie opłaconych karnetów a nawet wsparcie finansowe o obecnej sytuacji. To także ciężka sytuacja dla trenerów personalnych, którzy obecnie zostali bez głównego źródła dochodu. Treningi online to jedne z niewielu rozwiązań, jakie na chwilę obecną zostały w puli możliwości.

Czy po kryzysie ten trend się utrzyma, a ludzie przekonają się do skuteczności treningu domowego? Z pewnością w świadomości klientów i osób ćwiczących pozostanie taka ewentualność, gdyż czy istnieje większa motywacja od osiągniętych efektów?

W sklepach internetowych brakuje już akcesoriów w promocyjnych cenach, jednakże nie powstrzymuje to konsumentów od tego, by pokusić się droższy sprzęt. Budzi to niemałe zdziwienie właścicieli sklepów a także osób z branży, gdyż nie pamiętają takiego szału zakupowego w ostatnich latach. Ludzie obawiają się, że stracą formę przez najbliższy miesiąc, ale zaistniałej sytuacji widzą też szansę na poprawę nawyków, na które do tej pory nie mieli czasu.

Podobnie jak sklepy sportowe( większe lub mniejsze) z zaistniałej sytuacji mogą się cieszyć także firmy oferujące aplikacje treningowe. To idealna okazja i szansa, aby przekonać konsumenta do korzystania z bogatej oferty planów treningowych, żywieniowych. Internet zalała fala przykładowych ćwiczeń, jednakże firmy nie martwią się o konkurencję, ponieważ w ich aplikacjach wszystko przygotowywane jest przez profesjonalistów.

Mając na uwadze panujący aktualnie trend i dostrzegając potencjał w tej kryzysowej sytuacji, firmy pragną zaprezentować rozszerzoną ofertę sprzętu, akcesoriów, suplementów i już dziś decydują się na udział w targach FIWE rezerwując większe powierzchnie wystawiennicze niż dotychczas. Druga połowa roku może być decydującym czasem dla wielu firm, klubów fitness, sklepów, tym bardziej teraz jest czas by pomyśleć o przyszłości.

Ogromna powierzchnia wystawiennicza, która już jest zapełniona na wrześniowe targi FIWE TRADE SHOW świadczy o tym, że zarówno duzi gracze, jak mniejsze firmy zdają sobie sprawę z możliwości prezentacji swoich usług i produktów wielkiej rzeszy potencjalnych klientów licząc na to, że obecna sytuacja zaszczepi w ludziach większą motywację do ćwiczenia w domu.

Fiwe 2021
10 - 12.09.2021 r.
Warszawa
expo XXI

do targów pozostało:

PATRONI MEDIALNI