Aplikacja Fitatu® jako narzędzie pracy dla trenerów i dietetykówNajpopularniejszy kalkulator kalorii Fitatu® pojawi się na FIWE Fitness Trade Show!

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w miarę wzrostu świadomości o zdrowym stylu życia, coraz więcej osób decyduje się na podjęcie współpracy z trenerami i dietetykami w celu osiągnięcia swych celów związanych ze zdrowiem i sylwetką. Niezależnie od tego, że aplikacja Fitatu® jest niesłychanie intuicyjna, co umożliwia samodzielne przejście przez proces redukcji masy ciała, stanowi również znakomite narzędzie wsparcia dla trenerów i dietetyków.

Wyzwania w pracy specjalistów

Wydawać by się mogło, że mając już zapewnioną pomoc trenera i plan dietetyczny, pacjent powinien pewnym krokiem przejść przez proces redukcji masy ciała. Niestety częstą przyczyną niepowodzenia jest to, że w trakcie jego trwania, pacjent nie jest wystarczająco w niego wdrożony, przez co nie zmienia trwale swoich nawyków. Większa świadomość spożytych kalorii, może pomóc ograniczyć podjadanie między posiłkami, zniwelować przeszacowanie zapotrzebowania energetycznego lub zmotywować do wykonania planu treningowego.

Fitatu® jako narzędzie wsparcia

Aplikacja Fitatu® może być narzędziem wspierającym pracę trenerów i dietetyków. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, specjalista pomaga podopiecznemu wprowadzić dane, ustala odpowiednie zapotrzebowanie energetyczne i poziom deficytu. Zależnie od celu diety, ustala szczególnie istotne elementy do monitorowania. W wersji Premium jest możliwość wyeksportowania danych, a na ich podstawie trener lub dietetyk może zasugerować klientowi odpowiednie korekty diety, aby była bardziej sycąca lub odżywcza.

Wiele danych w jednym miejscu

Fitatu® jest multinarzędziem w pracy z pacjentem. Poza dziennikiem żywieniowym, umożliwia wprowadzanie i archiwizację danych dot. masy ciała, uwzględnia zmiany zapotrzebowania energetycznego zależnie od wykonanych aktywności (dzięki możliwości powiązania z aplikacjami fitness), jak również jest bazą pomysłów na przygotowanie posiłków o określonej kaloryczności.

Fitatu® jako partner trenerów i dietetyków

Współpraca z trenerem lub dietetykiem ma ogromne znaczenie dla osiągnięcia celów zdrowotnych. Wprowadzenie aplikacji Fitatu® do tego procesu nie tylko ułatwia klientom śledzenie ich postępów, ale także pomaga specjalistom w prowadzeniu podopiecznych i efektywnej komunikacji. Aplikacja Fitatu® nie zastępuje wiedzy trenerów i dietetyków, lecz stanowi wsparcie, które może wzmocnić relację specjalisty z klientem, przynosząc lepsze rezultaty. Więcej na ten temat opowiemy na naszym panelu na konferencji, która odbędzie się podczas targów w sobotę 9.09.2023 o 15:15.

Dzięki rozwojowi technologii profesjonalne usługi mogą korzystać z zaawansowanych narzędzi.